Mamy przyjemność poinformować, że po szkolnych eliminacjach do XI Wojewódzkiego Konkursu Języków Romańskich organizowanego przez V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej w finale reprezentowała nas duża grupa uzdolnionych uczniów. W kategorii język włoski byli to: Cisłowska Zofia, Hawlena Julia, Puchałka Wiktoria, Rola Szymon, a w kategorii język hiszpański: Gondek Agnieszka, Sowiński Filip i Szołtysek Konrad. W konkursie uczniowie musieli zaprezentować wiedzę z wybranego języka w zakresie gramatyki, słownictwa i znajomości historii, geografii i kultury. W finale, który odbył się 10 kwietnia, nasi uczniowie zajęli ostatecznie większość miejsc na podium! W kategorii język włoski 1 miejsce zdobyła Julia Hawlena, a 2 miejsce Wiktoria Puchałka. W kategorii język hiszpański 1 miejsce zajął Filip Sowiński, a 3 miejsce Agnieszka Gondek. Gratulacje!